Zaznacz stronę

Piotr Flis

Fizjoterapeuta i Trener Personalny

Pracuję w modelu holistycznym, polegającym na stymulowaniu naturalnych procesów samoleczenia organizmu. 

Indywidualny plan terapii

Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, dobierając z wachlarza zabiegów odpowiedni zestaw. W ten sposób możemy działać nie tylko na skutki, ale również przyczyny dolegliwości.

MASAŻ LECZNICZY

Stosuje się dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, a także dla ogólnego odprężenia i przezwyciężenia stresu.

IGŁOTERAPIA

W tej terapii nakłuwa się igłą spięte włókna mięśniowe, punkty spustowe, ścięgna, powięź czy okostną. Stosowana jest przy bólach mięśniowych miejscowych (np. łokieć tenisisty), przy miejscach promieniujących do dalszych części ciała np. rwy kulszowe, ramienne, a także bardzo dobrze sprawdza się przy spastyce mięśni.

KINESIOTAPING

Polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi plastrami, o grubości zbliżonej do parametrów skóry. Plaster nie ogranicza ruchów, jest odporny na wodę oraz umożliwia swobodny przepływ powietrza. Wpływa na regulowanie napięcia mięśniowo-powięziowego, pobudzenie mikrokrążenia oraz zmniejszenie nacisku na receptory bólowe.

Wskazania: zespoły bólowe stawów, kręgosłupa i kończyn, dolegliwości bólowe kobiet w czasie ciąży, niestabilność stawów, obrzęki, zastoje limfatyczne, blizny, profilaktycznie w kontuzjach.

PRESOTERAPIA

Czyli masaż uciskowy – drenaż limfatyczny. Jest jedną z metod leczenia w obrzęku limfatycznym, cellulicie, zespole ciężkich nóg, niewydolności żylnej, neuropatii, neuralgii, chorobach niedokrwiennych, chorobach zwyrodnieniowych stawów, otyłości, i wiele innych.


Doskonale sprawdza się również u osób trenujących jako regeneracja po treningu.

PINOPRESURA

Nieinwazyjna metoda rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej, w której wykorzystuje się do pracy na ciele specjalne mosiężne tępe narzędzia : piny (gwoździe) i katy (nożyki).

Zapewnia odreagowanie psychiczne i nerwowe, znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Reguluje także pracę układów takich jak : trawienny, krążenia, oddechowy, endokrynny, wydalniczy oraz rozrodczy.

AURIKULOTERAPIA

Metoda terapii ucha, opierająca się na refleksoterapii i akupunkturze. Stosowana w leczeniu poszczególnych dolegliwości ortopedycznych.

HIRUDOTERAPIA

Metoda lecznicza różnych dolegliwości zdrowotnych, do której wykorzystuje się specjalne gatunki pijawek lekarskich. O włączeniu ich do terapii decyduje terapeuta po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i wyeliminowaniu przeciwwskazań. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna.

TERAPIA WISCERALNA

Technika masażu wykonywana na przedniej powłoce brzusznej (znana jest także jako starosłowiański masaż brzucha). Wiele dolegliwości w organizmie, pozornie niezwiązanych z układem pokarmowym, może mieć swoją przyczynę w zastojach żylnych i limfatycznych narządów wewnętrznych lub przestrzeni, która je otacza. Zastoje prowadzą do niedotlenienia oraz niedokrwienia ważnych organów w naszym ciele.

Ze względu na to, że otoczone są tkankami miękkimi, może wzrosnąć również ich napięcie, które wpływa niekorzystnie na metabolizm oraz ogólną sprawność, wydolność i odporność organizmu rozumianą jako zdrowie. Również niewielkie zmiany położenia narządów wewnętrznych wskutek urazów, przeciążeń, wysiłku fizycznego czy infekcji – mogą sprzyjać różnym dolegliwościom w ciele człowieka.

Umów się na wizytę!